ZASADY W ZAKRESIE ZACHOWANIA ZDROWIA, HIGIENY I PROFILAKTYKI W OKRESIE EPIDEMII OBOWIĄZUJĄCE GOŚCI  KORZYSTAJĄCYCH Z OBIEKTU OSiR „ WYSPIARZ” KEMPINGU „RELAX”   W ŚWINOUJŚCIU

ZALECENIA OGÓLNE DLA KEMPINGU W CELU ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA W OBIEKCIE:

 1. Przy wjeździe na Kemping umieszczono informację o maksymalnej liczbie gości ,mogących jednocześnie przebywać w obiekcie tj.

– na polu caravaningowym –  90 miejsc postojowych

– na polu namiotowym  –  70 miejsc na rozbicie

Ograniczenie liczebności Gości adekwatne jest do obowiązujących przepisów, w zależności od  wielkości obiektu, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu społecznego.

 1. Przy wjeździe / wejściu na Kemping każda osoba musi poddać się mierzeniu temperatury. W przypadku stwierdzenia temperatury powyżej 37,5 Gość oraz osoby mu towarzyszące nie zostaną wpuszczone na teren Kempingu.
 2. Przyjeżdżający Goście zobligowani są do akceptacji wszelkich zasad w zakresie zachowania zdrowia, higieny i profilaktyki w okresie epidemii potwierdzając powyższe oświadczeniem na piśmie (każdy gość w momencie wjazdu/meldunku na Kemping). Nie wypisanie oświadczenia skutkuje nie wpuszczeniem Gościa na teren Kempingu.
 3. Wprowadza się ograniczenie dostępu do recepcji tylko dla 1 gościa.
 4. W recepcji Kempingu umieszczone są informacje o zasadach zachowania higieny na Kempingu w czasie epidemii.
 5. Rejestracja/i pełny meldunek obejmuje wszystkich Gości przyjeżdzających na Kemping w tym dzieci. Takie rozwiązanie jest wprowadzone po to, aby w razie infekcji możliwe było szybkie odnalezienie Gościa przebywającego w danym czasie na Kempingu.
 6. Ze względu na ograniczenia w/w ilość przyjmowanych Gości na Kemping pierwszeństwo w zakwaterowaniu mają Goście caravaningowi, których przyczepy campingowe lub campery mają autonomiczne systemy zaopatrzenia i odprowadzania wody standardowo przyczepy campingowe i campery są wyposażone w kabinę sanitarną z odpowiednimi przyłączami zasilania / odprowadzania/ lub systemem kasetowym).
 7. Przyjazd oraz pobyt w ramach 1 stanowiska / domku/ jedynie najbliższych, zgodnie z art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, tj. małżonka wstępnego, zstępnego rodzeństwa, powinowatego w tej samej linii lub stopniu, osoby pozostającej w stosunku przysposobienia oraz jej małżonka a także osoby pozostającej we wspólnym pożyciu.
 8. Na recepcji, w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych, wywieszono instrukcje dot. mycia rąk oraz instrukcje dezynfekcji rąk.
 9. Zakazuje się organizacji wydarzeń dla większych grup oraz organizowania na Kempingu przez turystów spotkań i imprez towarzyskich w większych grupach (ognisko, grill, piknik itp.) do czasu obowiązującego w tym zakresie ograniczenia czasowego.
 10. Dezynfekcja w obiektach sanitarno-higienicznych oraz kuchni turystycznej przeprowadzana jest na bieżąco.
 11. Ograniczenie liczby osób przebywających w sanitariatach; rekomenduje się, aby liczba była zgodna z dystansem społecznym min. 2m.
 12. Jeśli Goście pozostają poza swoim wyznaczonym stanowiskiem obozowania, obowiązują ich zasady dotyczące odległości i zachowania w miejscu ogólnodostępnym w czasie epidemii.
 13. Wstrzymuje się przyjmowanie i przechowywanie przez recepcję kempingu wszelkiego rodzaju depozytów.
 14. Na Kempingu wyznaczono i przygotowano jeden domek  wyposażony w środki ochrony indywidualnej i płyn dezynfekujący w którym będzie można odizolować Gościa w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
 15. W recepcji Kempingu umieszczone są numery telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych.
 16. W przypadku naruszeń Regulaminu Świadczenia Usług Kempingu oraz zasad zachowania higieny oraz ogólnych zasad panujących w czasie trwania epidemii Gość zostanie natychmiast wydalony z Kempingu bez zwrotu wniesionej opłaty. W przypadku niedostosowania się do nakazu opuszczenia kempingu zostanie wezwana policja.

Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u Gościa zakażenia koronawirusem

 1. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, gość nie zostanie przyjęty na teren obiektu.
 2. W przypadku zaobserwowania objawów choroby przez Gości na Kempingu prosimy o bezzwłoczne powiadomienie telefoniczne obsługi Kempingu 537 500 138, stacji sanitarno-epidemiologicznej tel.: 694 493 765, 604 571 667,  91 321 24 94, lub w przypadku nasilonych objawów  nr 112. Infolinia w sprawie Koronawirusa 800 190 590

Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad na Kempingu

Zapraszamy do Ośrodka Kempingowego „RELAX” w Świnoujściu!

Tu zaczyna się Polska, stąd też najbliżej do Niemiec i Skandynawii. Kursujące przez cały rok promy do Szwecji umożliwiają turystom atrakcje podróży promem i zwiedzenie najpiękniejszych miejsc północnej Europy.

Do Niemiec można wybrać się pieszo lub rowerem, podziwiając uroki najpiękniejszej wyspy Uznam. Świnoujście jest rajem dla ornitologów, żeglarzy, wędkarzy, kuracjuszy i rodzin z dziećmi.

Naturalne walory miasta pozwalają wszystkim czuć się tu wspaniale.

Jedyne miasto, położone na 44 wyspach zaprasza miłośników wypoczynku i kąpieli słonecznych na najpiękniejszą plażę wybrzeża bałtyckiego, miłośników spacerów brzegiem morza i zachodzącego słońca – do wypoczynku i rekreacji.

Po zachodzie słońca, do późnej nocy, cała promenada zamienia się w wielki plac koncertowy i uliczny teatr. Kawiarnie, bary, ogródki są otwarte tak długo, jak długo są chętni. Świnoujście to miasto zabawy i przyjaźni.

Nieodłącznym elementem krajobrazu turystycznego miasta już od ponad 40lat jest Ośrodek Kempingowy „Relax”, jedyny kemping na wyspach. Obejmuje powierzchnię 3,2 ha. Położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej miasta, w odległości 200 m od promenady i morza, na pięknych terenach Parku Zdrojowego. Teren jest średnio zadrzewiony o podłożu trawiastym, o wyjątkowych walorach rekreacyjno – wypoczynkowych.

Ośrodek jest zdobywcą wielu branżowych konkursów- dla kempingów powyżej 450 miejsc noclegowych.

Ośrodek przyjmuje turystów na polu namiotowym, karavaningowym z przyłączami elektrycznymi oraz w domkach kempingowych. Posiadamy domki 2-, 3- i 4 – osobowe z łazienkami, w wyposażeniu domku: lodówka, TV, radio, czajnik elektryczny i pościel. Większe domki (4-osobowe) posiadają dodatkowo wyposażony aneks kuchenny. Na polu znajdują się sanitariaty (po sezonie łazienka jest ogrzewana), łazienka dla niepełnosprawnych oraz małych dzieci, natryski z ciepłą wodą, kuchnia turystyczna. Ośrodek jest ogrodzony i dozorowany 24h, na terenie znajduje się plac zabaw dla dzieci, kawiarnia oraz sklep.

Naszych gości obsługuje wykwalifikowana i zawsze uśmiechnięta kadra pracownicza. Ośrodek przygotowany jest do przyjmowania turystów przez cały rok. Oprócz turystów indywidualnych zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i dorosłych.

Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu!